Vinaři Čejkovice

Vinařství

Víno Drábek

Víno Drábek

Historie rodinného vinařství sahá do roku 1992, kdy zakladatel Zdeněk Drábek, na základě lásky k vínu a vinici, se rozhodl produkovat víno pro svoji vlastní spotřebu. Tehdy však víno produkoval pouze na 18 arech, kdy k tomu 20 let získával zkušenosti jako sklepník u velké vinařské firmy. Víno Drábek momentálně produkuje víno pouze pro vlastní spotřebu, rodinu a známé. K výrobě se používají jak staré tak nové technologie a může se pochlubit i úspěchy na místních výstavách. Vinařství se nachází v obci Čejkovice, nacházející se na jižní Moravě 40 km jihovýchodně od Brna a specializuje se na výrobu bílého vína, do něhož patří odrůdy Veltlínské zelené, Rulandské šedé, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Müller Thurgau. Z červených vín je to Modrý Portugal, Dornfelder, Rulandské modré a Zweigeltrebe. Hrozny jsou převážně z vlastních vinic a z vinic známých. Zakladatel plánuje svoji výrobu rozšířit, ale pouze k produkci 2 000l ročně, aby vínu mohl dát jen to nejlepší.

Kontaktní osoba:Zdeněk Drábek
Adresa:Úzká 865 696 15 Čejkovice
Telefon:+420 792 380 526
E-mail:info@vinodrabek.cz
WWW:https://www.vinodrabek.cz
Vinařství Kotek

Vinařství Kotek

Představujeme Vám naše rodinné vinařství Kotek. Jsme mladé vinařství rodinného typu a vinařský um se v naší rodině předává z generace na generaci. Hospodaříme na 60 arech vinic v Čejkovicích převážně ve viničních tratích Kostelnické a Novosady. Mezi naše odrůdy patří z bílých vín Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink vlašský, Müller thurgau, Rulandské šedé, Hibernal, Pálava a další. Z červených je to Modrý portugal a Zweigeltrebe. Hospodaříme sice na relativně malých výměrách, zato s úctou a pílí. Tato snaha se poté odráží v kvalitě našich vín, která vyrábíme poctivě a s láskou k vínu. Snažíme se vyrábět chutná a moderní vína, která se hodí na jakoukoliv příležitost. Budeme rádi, když naše vinařství navštívíte a naše víno ochutnáte.

Adresa:Okružní 856 Čejkovice
Telefon:775 298 545
E-mail:milankotek84@seznam.cz
Plocha vinic:60 arů
Pěstované odrůdy:Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink vlašský, Müller thurgau, Rulandské šedé, Hibernal, Pálava
Vinařství Petr Novotný

Vinařství Petr Novotný

Malé rodinné vinařství navazující na letitou rodinnou tradici pěstování révy a výroby vína. Vína vyrábíme převážně z hroznů z vlastních vinic, kde klademe důraz na prvotřídní kvalitu výchozí suroviny. Všechna vyráběná vína jsou prioritně určena pro lahvování. V našem portfoliu najdete nejenom vína bílá, červená, ale i rose a klarety a v neposlední řadě i frizzante.

Adresa:Okružní 756 Čejkovice
Telefon:+420 725 447 306
E-mail:info@vinarstvipetrnovotny.cz
WWW:www.vinarstvipetrnovotny.cz
Plocha vinic:0,95 ha
Produkce:cca 9 000 lahví
Pěstované odrůdy:Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Neuburské, Tramín červený, Chardonnay, Sylvánské zelené, Kerner, Pálava, Hibernal, Blauburger, Cabernet Sauvignon, Merlot, Sevar.
​​Vinařství Pod Víchů​

​​Vinařství Pod Víchů​

​​Vinařství Pod Víchů bylo založeno mým dědou již v roce 1950, kdy vysadil svoji první vinici. V našich vinicích pěstujeme cca 20 odrůd révy vinné. Snažíme podporovat ekologické pěstování vinné révy, našim cílem je charakteristické pěstování révy a tvorba vína v souladu s přírodou. Vína stále vyrábíme starými technologiemi jako můj děda dříve. Nepřidáváme žádné chemické přísady. Víno se snažíme nevyrábět, ale spíše mu v jeho tvorbě pomáhat. Díky těmto postupům si můžeme dovolit archivaci, s kterou jsme začali v roce 1996. Naše vinařství poskytuje ubytování pro 6 osob včetně řízených degustací a rautů. Rádi se seznámíme s lidmi, které zajímá naše filosofie.

Adresa:Včelín 692 Čejkovice
Telefon:+420 721 672 657
E-mail:marca1993@seznam.cz
Plocha vinic:1,5ha
Vinařství Jaroslav Pavka

Vinařství Jaroslav Pavka

Mladé vinařství, navazující již na třetí rodinnou generaci vyrábějící vína. Vyrábíme pouze lahvová vína o malých šaržích od 200 do 1000 lahví v odrůdě. Při výrobě klademe důraz na maceraci na slupkách až 48hod dle odrůdy a řízené kvašení. Máme osobitý a individuální přístup ke každé vyráběné odrůdě a klademe důraz na dlouhodobé zrání v dubových a akátových sudech.

Adresa:Peckova 29 Čejkovice
Telefon:+420 604 435 069
E-mail:jaroslavpavka@gmail.com
WWW:www.vinopavka.cz
Plocha vinic:0,5ha
Produkce:5 – 7000 lahví dle ročníku
Pěstované odrůdy:Müller Thurgau, Neuburské, Veltlínské zelené, Ryzlink Vlašský, Chardonnay, Sauvignon, Hibernal, Tramín červený, Rulandské šedé, Pálava, Modrý Portugal,Frankovku, André, Golubok
Vinařství Leoš Urbánek

Vinařství Leoš Urbánek

Vína z malého butikového Vinařství Leoše Urbánka  z Čejkovic. Vyrábíme pro Vás odrůdy vín, které pěstujeme na jedné z nejlepších lokalit viniční tratě Novosady v Čejkovicích. Naším největším bohatstvím jsou naše vinice, kde se víno rodí a získává svůj neopakovatelný charakter. Přijďte ochutnat ….

Telefon:+420 774 077 526
E-mail:Leos77urbanek@gmail.com
WWW:www.vinarstvi-leos-urbanek.cz
Plocha vinic:0,6 ha
Produkce:8000 lahví
Víno Domanský

Víno Domanský

Malé rodinné vinařství, kde se již čtvrtá generace věnuje pěstování hroznů, péči o vinice a výrobě vína omezených šarží. Z typických odrůd pro Čejkovice, především Rulandského bílého, Rulandského šedého, Modrého Portugalu a Frankovky, vznikají vína nejenom bílá a červená, ale i rose, klarety a frizzante. Lahvová vína výhradně z hroznů z vlastních vinic vyrábějí Petra a Jiří Domanští.

Adresa:Sklep U Zámecké zahrady Pod Zámkem 1022 Čejkovice
Telefon:+420 607 149 104
E-mail:petra.domanska@seznam.cz
WWW:www.vinodomansky.cz
Plocha vinic:0,7 ha
Produkce:4 – 5 tisíc lahví
Vinařství Demela - Děd

Vinařství Demela - Děd

Nové vinařství je založené na základe dlouholetých tradic, profesionální zkušenosti a záliby v pěstování révy vinné. Je kladen velký důraz na kvalitu hroznů, jejich šetrné zpracování a následně výrobě vína. Firma obhospodařuje 3ha svých vinic, odrůd typických pro Čejkovice - Muller Thurgau, Veltlínské Zelené, Ryzlink Vlašský, Chardonnay, Hibernal, Sauvignon, Cabernet Sauvignon, Tramín Červený, Svatovavřinecké, Modrý Portugal. Z těchto hroznů jsou vyráběna vína jak bíla, tak červená  , rose a klaret. Přijďte ochutnat, Vaše spokojenost bude naší odměnou!

Adresa:Za Valama, Čejkovice
Telefon:607 942 007
E-mail:vinarstvi@demela-ded.cz
WWW:www.demela-ded.cz
Plocha vinic:3 ha
Pěstované odrůdy:Muller Thurgau, Veltlínské Zelené, Ryzlink Vlašský, Chardonnay, Hibernal, Sauvignon, Cabernet Sauvignon, Tramín Červený, Svatovavřinecké, Modrý Portugal
Vinařství Ing. Vratislav Hycl a syn

Vinařství Ing. Vratislav Hycl a syn

Naše malé rodinné vinařství jsme založili v roce 2013, ale výrobě vína se u nás věnujeme už několik generací. Hospodaříme na 1,2 ha vinic v Čejkovicích (viniční trať Odměry). Víno vyrábíme pouze z vlastních hroznů. Naší filozofií, je vyrábět svěží, ovocná vína s nezaměnitelných charakterem místního terroir. Využíváme moderní a šetrné způsoby výroby, jako např: odkalování moštu a zakvašením čistými kulturami kvasinek, odbourávání kyseliny jablečné v mladých červených vínech, aj. Velkou zajímavostí a naším jedinečným poznavacím znakem je používání keramických nádob na víno. Díky jejím silným stěnám není potřeba mošt při kvašení téměř vůbec chladit, neboť si udržuje ideální stálou teplotu okolo 16 – 18 °C. U červených vín se využívá tradiční způsob, kdy kvasí pomleté hrozny v kádích a neustále se promíchávají, aby bylo docíleno kontaktu moštu se slupkou, pro co nejbohatší barvu budoucího vína. Hotová vína potom zrají taktéž v keramice. Všechna vína láhvujeme jako moravská zemská v malých šaržích (maximálně 500 kusů od každé šarže). 

Telefon:+420 732 116 165
E-mail:vinarstvihycl@seznam.cz
WWW:www.vinarstvihycl.cz
Produkce:10.000 lahvi
Víno Hnidák

Víno Hnidák

Vinařství vzniklo klasicky – z koníčku – zahrádkářského vinaření, které přerostlo postupně z demižónů do láhví. Vína dnes získavají medaile z domácích soutěží. Ve vinařství vznikají moderní svěží vína na „ roční“ vypití. Řízené degustace pro cca 15 osob doplňují originálním občerstvením od maminky. Přes letní sezónu je otevřen degustační sklep vždy o víkendu. Vína můžete zakoupit a ochutnat nejen ve vinařství, ale i v dobrých vinotekách a restauracích.

Adresa:Okružní 849 Čejkovice
Telefon:+420 608 886 568
E-mail:info@vinohnidak.cz
WWW:www.vinohnidak.cz
Plocha vinic:1,5ha
Produkce:cca 15tis. lahví
Pěstované odrůdy:Chardonnay, Sauvignon, Hibernal, Tramín červený, Rulandské šedé , Modrý Portugal, Neronet
Vinařství Gertner

Vinařství Gertner

Jsme mladé vinařství ze Starého Poddvorova, které provozujeme od roku 2015. Já, Marek Gertner jako zakladetel pocházím z klasické moravské rodiny, kde i vinohrady jsou součástí. Z dětské „povinnosti“ práce ve vinici se nakonec vyklubala velká láska k vínu. Momentálně rozšiřuji své znalosti na Mendolově univerzitě v Brně v oboru vinařství a vinohradnictví. U nás ve vinařství klademe důraz na poctivou práci ve vinici, po celý rok je réva v našich vinicích ošetřována a odlisťována výhradně ručně a za odměnu jsou nám hrozny té nejvyšší kvality. Samotné zpracování hroznů začíná ručním sběrem ve vinici a co nejpřirozenější metodou zpracování hroznů ve sklepě. V našem přístupu k  samotnému vinařství a vínu se spojuje síla a pokora tradice, upřímná láska k vínu a inovativní hravost mládí.

Adresa:Starý Poddvorov 239 696 16
Telefon:721 873 340
E-mail:info@vinarstvigertner.cz
WWW:www.vinarstvigertner.cz
Plocha vinic:1,5 ha
KONEČNÝ WINERY

KONEČNÝ WINERY

Vinařství rodinného typu vyrábějící v současnosti pouze lahvová vína s produkcí do 10000 lahví ročně a celkovou rozlohou vlastních vinic 1,2 ha. Ing. Ondřej Konečný, po němž nese vinařství rodinou doménu, založil oficiální vinařství v roce 2012 pod názvem KONEČNÝ WINERY a navázal tak na tradici vinařství svých předků a postupně ji rozvíjí. Díky odborným znalostem získaných během studií na Střední vinařské škole a Mendelově univerzitě v oboru vinařství, poctivé práci a myšlence vyrábět co nejkvalitnější vína. Dosáhlo vinařství úspěchu v mnoha tuzemských i zahraničních soutěžích jako je Finger Lakes wine competion nebo The great American competion a další. Vinařství je zastáncem filozofie, že pouze ve spojení vhodných agrotechnických postupů vedoucích ke kvalitním hroznům, kombinaci tradičních postupů výroby a moderních metod je možné vyrábět zcela originální vína s jedinečným rukopisem. Bílá vína mají ovocný projev respektující odrůdové vlastnosti s harmonickou chutí. Červená vína, díky zrání v barrikových sudech jsou tělnatá s výraznějšími taniny, které mají dobrý potenciál pro zrání v lahvi. Vinařství vyrábí pouze malé partie vín, která jsou ponechána jako zemská, přestože hrozny dosahovaly přívlastkových kategorií a jsou vyráběna s nejvyšší péčí, aby uspokojili i velmi náročné zákazníky.

Adresa:Peckova 37 Čejkovice 69615
Telefon:+420 728 745 884
E-mail:konecnywinery@gmail.com
WWW:www.konecnywinery.cz
Plocha vinic:1,2 Ha
Produkce:5000 - 7000 lahví ročně
Pěstované odrůdy:Müller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Pinot Gris, Sauvignon, Hibernal, Kerner, Zweigetrebe, Dornfelder, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon